Aktivity na ranči

Areál Barešův ranč nabízí množství aktivit, které mohou využít jak ubytovaní hosté, tak i ostatní návštěvníci Barešova ranče. V současné době Vám můžeme nabídnout rybolov, projížďky na koních a ponících, jízdu kočárem, prohlídku výběhu chovu farmové zvěře, lukostřelbu, indiánský stan s otevřeným ohništěm a dětské hřiště s pískovištěm a velkou trampolínou. K projížďkám na rybníku Jaroušek jsou připraveny dvě pramice s vesly. V provozu také ruské kuželky, stolní fotbal a automat na šipky.

Rybolov

Součástí Barešova ranče je rybník Jaroušek o rozloze 3 ha. Průměrná hloubka rybníka je 2 metry. Při rybaření můžete vytáhnout kapra, candáta, úhoře, štiku, jesetera, amura, lína nebo pstruha.
Pro milovníky rybaření máme připraveny povolenky k lovu ryb (jednodenní, víkendové, týdenní). Lovení ryb je v režimu „Chyť a pusť“, popř. si můžete ulovenou rybu odkoupit. Rybaření je povoleno po celém obvodu rybníka. Není povoleno lovit v noci. Rybáři jsou povinni řídit se Rybářským řádem, který je uveden níže. Kontrolu dodržování rybářského práva vykonává porybný. Rybáři se mohou ubytovat v rybářských chatkách. Celkový počet chatek je 5. Chatka disponuje čtyřmi lůžky. Lůžkoviny si ubytovaní zajišťují sami. Pro všechny chatky je společné sociální zařízení a kuchyňka. Ceník naleznete v sekci Ubytování, kde najdete i rezervační formulář. Rezervaci můžete provést také emailem, popř. telefonicky.

Chov farmové zvěře

Výběh chovu farmové zvěře se rozkládá na 30 hektarech pozemků a navazuje bezprostředně na areál Barešova ranče. Procházka podél výběhu je nejen pro děti velkým zážitkem. Ve výběhu uvidíte několik bizonů, početná stáda jelenů evropských, daňků nebo muflonů, pávy, divoké krocany, perličky. Když budete mít štěstí, bude Vás od Bizona amerického, největšího savce amerického kontinentu, dělit pouze kovový plot.

Projížďky na koních a ponících

Přímo v areálu máme vedle teepee výběh a ustájení poníků. Děti budou nadšené jízdou v sedle poníka, doprovod je provede po celém areálu Barešova ranče.  Projížďky na koních se objednávají alespoň 2 dny předem na tel. čísle 603 207 082.

Lukostřelba

Střelnice pro lukostřelbu na čtyři terče sousedí s výběhem chovu farmové zvěře. Pro střelce jsou připraveny anglické soupravy luků se šípy v různých velikostech (dámské, pánské i dětské). Střelnice je zabezpečena sítí proti vystřelení šípů mimo střelnici,  takže se Vám nemůže stát, že při lukostřelbě skolíte např. bizona. Nicméně je nutné dodržovat, vzhledem k ostatním střelcům, Bezpečnostní pravidla střelnice, která jsou uvedena níže. Tato pravidla obdrží každý střelec společně s náčiním.

Indiánský stan s otevřeným ohništěm

Dominantou areálu je indiánský stan s otevřeným ohništěm, který byl v roce 2019 přebudován do nynější podoby z důvodu většího využití. Ve stanu  lze rozdělat oheň, vrátit se do starých časů a na přímém ohni si opéct pravé špekáčky. Dřevo a tyče na opékání jsou k dispozici.

Ceník služebRybářský řádPravidla lukostřelby

Fotogalerie

Napište nám

Jméno

Telefon

Email

Zpráva